روزه آب یا آب درمانی چییست؟

روزه ی طبی ویا امساک کامل

روزه ی اختیاری است که به عنوان یک روش درمانی قطعی برای ریشه کن کردن طبیعی و به یکباره ی تمام بیماریها وحتی بیماریهای صعبالعلاج مورد توجه و تحقیق قرار گرفته . که بیمار در طی این دوره ی 40 روزه از خوردن هر نوع غذایی امساک کرده و فقط آب می نوشد.

حقایق علمی

در تحقیقات عملی انجام شده بر روی فرایند روزه طبی حقایقی شگرف از ماهیت و ریشه بیماریها و همچنین توانمندی

انسان در باز یابی سلامتی کامل جسمی عقلی خود به کمک روزه طبی و بدون دخالت هر دارو و درمان خاصی اشکار شده است.

محققتان دریافتند که بیماریها فقط یک منشا دارند آنهم غذاست.که با قطع کامل غذا در مدتی معین بیماریها عمیقا ریشه کن میشوند .سوالی که مطرح میشود اینستکه چگونه ممکن است غذایی را که عامل سلامتی و زندگی میدانستیم عامل بیماری شده باشد؟ محققان روزه طبی دریافتند غذایی که وارد دستگاه گوارش میشود و هضم میشود بطور کامل به مصرف بدن نمیرسد بلکه بخشی از آن به صورت ذخایری در زیر پوست بدن ویا اطراف اندامهای حساس و مهمی چون قلب کبد ریه و...قرار میگیرد.این ذخایر پس از مدتی به صورت عفونتهایی درامده محیطی مساعد رشد میکروبها شده تولید بیماریهای مختلف میکنند که با امساک از خوردن طی چهل روز بدن انسان فرصت پیدا میکند با سوزاندن این ذخایر برای انرژی لازم خود ریشه ی اصلی بیماریها را از بین ببرد.

حقیقت کشف شده ی دیگر در این روزه درمانی اینستکه جسم دو راه برای خروج مواد زائد و بیماریزا از خود دارد یک راه همان راهی است که همه میشناسیم و همان دستگاه گوارش است که نقطه ی شروع آن دهان و نقطه ی پایانی روده ی بزرگ است .اما راه دوم دقیقا عکس این مسیر است یعنی نقطه ی شروع آن ذخایر انباشته در نقاط مختلف بدن و نقطه ی پایان و خروج مواد زائد حاصل از سوختن ذخایر زبان است.

در دوره ی روزه ی طبی دستگاه گوارش که وظیفه ی هضم و جذب غذا را به عهده داشته تبدیل به دستگاه نظافت کننده ی بدن از ذخایر بیماریزا میشود.

از همان روز اول امساک بدن پاکسازی خود را شروع میکند که با رسیدن سموم حاصل از سوختن مواد زائد بدن به زبان اعصاب چشایی زبان مسموم شده در نتیجه میل به غذا از بین میرود.

در روایات و احادیث بزرگان ادیان هم به اهمیت روزه داری و ارتباط بین غذا وبیماری اشاره کرده اند با تحقیقات علمی و عملی انجام شده در فرایند روزه ی طبی و بررسی آثار این امساک در سلامت و احیای جسم و عقل بیشتر به اهمیت آن پی میبریم. پیغمبر گرامی اسلام در حدیثی فرمودند :" معده خانه ی تمام بیماریها و امساک بالاترین درمان است."

و در روایتی از امام کاظم آمده :"امساک سرآغاز تمام داروها و معده خانه ی تمام دردهاست."

حدیث معروفی در سفینته البحار :"روزه بگیرید تا سالم بمانید"

موانع و هشدارها

توصیه میشود این روزه به اختیار خود بیمار گرفته شود تا امساک آسان و قابل تحمل باشد .برای رسیدن به آمادگی کامل برای گرفتن این روزه میتوان چند دوره ی کوتاه دو سه پیج یا هفت روزه امساک کرد که تمرین موثری برای گرقتن روزه ی کامل خواهد بود .همچنین بهتر است به تنهایی روزه کامل نگیرید و حتما از کسانیکه آگاهی کافی از فرایند روزه ی کامل را دارند

مشورت و کمک بگیرید.

موانع امساک کامل شامل افرادی میشود که بیماریهای اعصاب لاغری و کم خونی دارند.افراد عصبی به دلیل کهنه بودن عوامل بیماریزا باید رنج بیشتری را تحمل کنند که مستلزم مراقبتهای بیشتری هستند. افراد لاغر بدلیل کاهش وزن در این دوره با اعتراض اطرافیان روبرو هستند که باید صبور و مقاوم باشند.افراد کم خون که ضعف عمومی بدن هم دارند باید بر طبق ثبات داخلی بدن و توانایی خود مدت دوره را تنظیم کنند.یگانه مقیاس مدت امساک شعور ذاتی و قدرت انجام کارهای روزانه است.

روزه به هر مدت هم که باشد سه پنج یا هفت روزه تاثیر درمانی و دفع بیماری را دارد اما روزه ی کامل چهل روزه یک درمان کامل و یکباره ی تمام بیماریهاست.

 

احساس گرسنگی فقط روز اول احساس میشود و پس از آن آثار سفیدی بر زبان پدیدار گشته و میل به غذا از بین میرود.درجه حرارت بدن نیم تا یک ونیم درجه تغییر کرده و تا پایان دوره ثابت میماند.

سیر آثار روزه ی آب بر جسم

در شش روز ابتدای امساک بدن در حال نظم بخشیدن به روند پاکسازی خود است که آثاری چون اختلال در دفع را ایجاد میکند و منجر به سردرد و سرگیجه میشود که با تنقیه این مشکل برطرف خواهد شد.

شش روز اول روزه سخت ترین روزهای روزه دار است که در همین روزها خون از مواد کهنه و عفونتها بسیاری پاک میشود.

از روز 6 الی 10 بدن از چرکها و کلسیم اضافی پاک میشودو مبتلایان به اسکلیروز و زخم معده بهبود می یابند.

از روز 10 تا14دستگاه عصبی تمیز میگردد و اعصاب تقویت میشود .بیماری عرق النسا بهبود می یابد.

روزهای 14 تا21 تمام قلب پاک میگرددو بیماری استسقا برطرف میشود.

روزهای 21 تا30 راحت ترین روزهای روزه دار است زیرا در این روزها جسم بدترین و سنگین ترین عفونتها را برای دور ریختن آماده میکند.

10 روز آخر : آخرین کثافات بیرون ریخته میشود لذا روزه دار از خوردن تنفر شدید پیدا میکند.

روز 40 تمایل شدید وغیر قابل کنترلی به خوردن غذا در شخص ایجاد میشود که نشانه ی اتمام دوره ی پاکسازی و بهبود کامل جسم است.

تغییرات زبان در دوره ی روزه ی کامل

از روز 1تا30 زبان سفید میشود

روز31تا32 اطراف زبان سفید ولی وسط آن شروع به زرد شدن میکند.

روز32تا33 در میان زبان و نصف قسمت زرد نقطه ی قرنفلی خاکستری پیدا میشود.

روز 34تا35 قسمت قرنفلی خاکستری بزرگتر شده و اطراف زبان شروع به پاک شدن از چرکهان سفید میکند.و سرخ میگرددو قسمت زردی کم میشود.

روز 36 تا37 زردی تقریبا زائل میشود و قسمت قرنفلی کوچک می گردد.کثافات و سوخته های مواد خارج شده تنها دنباله ی آنها باقی است.

روز 38تا 39 تقریبا تمام زبان سرخ است نقطه ی کوچک با رنگ زرد مایل به قرنفلی آشکار میشود که در واقع مصب رودخانه ی این چرکها محسوب میشود.

روز 40 نقطه ی مذکور زائل میشود زبان پاکیزه و سرخ میشود میل حقیقی و اشتهای واقعی برای بار اول بعد از امساک پیدا میشود.

جسم در مدت دو هفته ی ابتدای پس از پایان امساک تقریبا تمام کاهش وزن خود را جبران خواهد کرد.تا جسمی نو تازه و جوان وعاری از هر بیماری ساخته شود پس دقت در انتخات نوع تغذیه و رفتارهای خوراکی در حفظ سلامتی کامل به دست آمده موثر است و باید مورد توجهی خاص قرار گیرد.

سخن پایانی

حال که با مطالعه ی تحقیقات انجام شده بر روی روش درمان با روزه ی آب دریافتیم این روش کاملا منطبق بر طبیعت جسم است و هیچ خطری برای افراد ندارد مقاومت و مخالفت را کنار گذاشته مانند یک محقق این روش را امتحان کنیم و خود شاهد آثار شگرف آن بر سلامت خود باشیم و در مسیر تکامل این روش درمان طبیعی نقش خود را ایفا کنیم تا در آینده ای نزدیک شاهد باشیم که حتی پزشکانی که با این روش درمان مخالفت دارند در یاری رساندن به بیمارها ی خود از این روش سهل طبیعی والبته بدون هرینه استفاده میکنند .                     

 

 

دانلود کتاب آب درمانی

 

 

منابع

کتاب آب درمانی .روزه روش نوین برای درمان بیماریها

تالیف: الکسی سوفورین ترجمه: محمد جعفر امامی

 

تهیه وتنظیم : زهرا مفتاحی

مورد تایید حکیم خانی

/ 6 نظر / 4757 بازدید
افشین

عالی بود

مریم

بسیار عالی .ممنونم.لطفا بیشتر مطلب جدید بزارید.

مریم

بسیار عالی .ممنونم.لطفا بیشتر مطلب جدید بزارید.

مریم

بسیار عالی.لطفا بیشتر مطلب جدید بزارید.

مهدی

بسیار عالی.لطفا بیشتر مطلب بزارید

فعالیت آب درمانی استاد حسن جلالیان از سال 1377 در ایران آغاز گردید و در سال 1381 از آیه الله خامنه ای در خصوص آب درمانی استفتاء نمودند( اجازه گرفتند ) و در سال 1383 سايت آب درماني شفاگر را ايجاد نمودند . استاد جلاليان دارای چندین تالیف در موضوعات مختلف و آب درمانی هستند و پزشک طب جدید نیستند و هیچ شعبه و نمایندگی در ایران و خارج از کشور ندارند.